Marius Croitoru nu iartă pe nimeni după meciul cu FCSB: A doua repriză a fost execrabilă

Antrenorul de a FC Botoșani i-a criticat pe jucători, arbitrajul, dar și pe cei care spun că echipa sa nu și-ar apăra corect șansele cu echipa lui Gigi Becali.

FC Botoșani a deschis scorul la Giurgiu, cu FCSB, prin golul senzațional marcat de Ashkovski. Echipa lui Toni Petrea a revenit prin reușita de incredibilă a lui Octavian Popescu, care spune că s-a inspirat de la brazilianul Neymar.

FCSB revine pe primul loc, pe care l-a pierdut după victoria CFR-ului cu Academica Clinceni.

„Nu mă interesează prostiile altora!”

Marius Croitoru a pus tunurile pe toată lumea, după eșecul echipei sale, 1-2, cu FCSB.

„Am multe semne de întrebare. Nu știu ce s-a întâmplat cu ei, nu știu de ce s-au retras, nu pot să îmi dau seama. Am luat două goluri pe care numai eu le pot lua. Încă am ramas cu amintirea play-off-ului de anul trecut. Am făcut o primă repriză foarte bună, dar a doua repriză execrabilă. Nu slabă, foarte slabă.

Dacă avem ceva bun în fotbalul românesc, arbitrajul este. Avem brigadă de Champions League, nu avem ce să spunem de arbitraj… Lovește mingea cu mâna și el nu dă henț… Dar asta este, nu din cauza asta am pierdut.

(Referitor la acuzațiile că Botoșani nu își apără corect șansele cu FCBS, n.r.) Nu mă interesează prostiile și ce comentează ceilalți. Am jucat din primul minut până în ultimul minut. Nu am arătat ca o echipă care ne-am dat la o parte”,