Încăierare generală la Iași – Botoșani, antrenorul gazdelor pus la pământ - VIDEO

Poli Iași s-a impus cu 1-0 după un gol marcat încă din minutul 6 de Mihai Bordeianu.

Tony, îmbrâncit de Țigănașu în prelungirile meciului Poli Iași - FC Botoșani

Partida din Copou a fost oprită pentru câteva minute în prelungiri. În minutul 90+1, FC Botoșani a beneficiat de un aut din apropierea careului formației ieșene, iar Alexandru Țigănașu s-a grăbit să execute de la margine, scrie sport.ro.

Balonul a ajuns însă la Tony, iar antrenorul ieșenilor a aruncat mingea în spate pentru a întârzia reluarea jocului. Țigănașu l-a împins pe tehnicianul advers, iar Tony s-a prăbușit pe pista de atletism de lângă teren.

Între cele două tabere a izbucnit imediat un conflict la care au fost în prim-plan jucători, rezerve, oficiali și persoane din staff.

După aceste incidente, centralul Andrei Florin i-a arătat cartonașul galben lui Tony, dar și atacantului de la Poli Iași, Shayon Harrison, care fusese înlocuit. În schimb, Alexandru Țigănașu, care avea deja un galben, a scăpat de sancțiune și a rămas pe teren.

Vasile Gheorghe, preparator fizic la FC Botoșani, a văzut direct cartonașul roșu după conflictul din prelungiri.

După aproximativ trei minute de pauză, jocul s-a reluat, iar Poli Iași a reușit să mențină avansul de un gol și să obțină prima victorie din acest sezon.