Scandal cât stadionul, Botoşaniul primeşte 11 metri, antrenorul Iaşului intră în teren şi ajunge până în tribună – VIDEO & GALERIE FOTO

Un scandal imens a izbucnit în minutul 53 al derby-ului Moldovei. FC Botoşani a avut un atac prelungit, Buş a fost agăţat în centrul careului şi centralul Sebastian Colţescu a arătat punctul cu var.

Întreaga bancă tehnică a ieşenilor a explodat, în frunte cu Stoican şi Onofraş.

Antrenorul principal a intrat chiar în teren, iar arbitrul l-a eliminat. Câteva minute Flavius Stoican a refuzat să iasă de pe teren, continuând să înjure şi să gesticuleze.

Într-un final a ieşit de pe teren, însă a intrat în tribuna cu copertină, unde şi-a continuat recitalul, inflamând şi mai mult spiritele deja încinse.

Buş a executat puternic şi plasat lovitura de la 11 metri, astfel încât scorul la FC Botoşani – CSM Politehnica Iaşi a devenit 3 – 2.

Atacantul este astfel şi singurul marcator cu şase goluri din actuala ediţie de Liga 1.

UPDATE: În minutul 80, centralul îl trimite în tribune și pe Costel Enache iar CSMS Iași primește un penalty și astfel scorul devine 3 - 3.