Meci anost pe Municipal: FC Botoșani a bătut UTA cu un gol înscris în primele minute – VIDEO

FC Botoșani a învins UTA Arad în etapa a doua din play-out.

Partida s-a desfășurat începând cu ora 17:30 pe Stadionul Municipal. Roș-alb-albaștrii au reușit să deschidă scorul în minutul 7 prin Jaja

A fost însă o repriză modestă în care s-au făcut numeroase greșeli de ambele părți.

Și repriza secundă a fost anostă.

În minutul 60, arbitrul Ionuț Coza a acordat primul cartonaș galben al partidei după ce Rolandas Baravykas a comis un fault dur.

Au lipsit ocaziile clare de gol și s-a jucat mai mult „la întâmplare”. FC Botoșani a fost totuși echipa mai periculoasă.