Ghiceanu rupe gura târgului la Iaşi, a marcat din nou

Bogdan Ghiceanu, fostul atacant al FC Botoşani, a marcat şi în al doilea meci disputat în tricoul alb-albastru al ACSMU Politehnica Iaşi. Spre deosebire de etapa trecută, când a punctat la un minut după ce a intrat pe teren, de această dată el a început titular şi a deschis scorul în partida pe ca ieşenii au câştigat-o în deplasare, cu FC Argeş, cu 2 – 1. În minutul 9 ex-botoşăneanul a trimis mingea în poartă după ce partenerul său din atac, Lukacs, a fost blocat în apropierea porţii argeşene. Ghiceanu a evoluat până în minutul 77, fiind înlocuit de Alin Tene. După 16 etape ACSMU Politehnica Iaşi ocupă locul 5 în seria a doua, la patru puncte de promovare. În tur, Ghiceanu a marcat de cinci ori pentru FC Botoşani, fiind al doilea golgeter al echipei după Ionuţ Matei.