FC Botoşani n-a trecut nici de Sepsi pe teren propriu, a câştigat meciul doar la… bare – VIDEO

FC Botoşani nu a reuşit să treacă de Sepsi OSK Sfântu Gheorghe în penultimul meci al etapei a VI – a. Confruntarea disputată luni seară de pe Stadionul Municipal s-a terminat nedecis, 0 – 0.

Oaspeţii au început mai bine şi au avut două ocazii prin ex-botoşăneanul Istvan Fulop şi Viera.

Gazdele au revenit apoi şi au răspuns prin Chitoşcă, Roman şi Ongenda, imprecizia sau portarul ţinând însă tabela nemodificată.

Până la pauză cele două formaţii şi-au împărţit în continuare oportunităţile de a marca.

Cea mai mare ocazie s-a consemnat în minutul 47, când Burcă a trimis mingea în bară la un corner.

Roş-alb-albaştrii au atacat mai mult, dar nu au putut desface lacătul defensiv gândit de Eugen Neagoe.

Costel Enache a folosit următorii jucători:

Pap – Patache, Chindriş, Burcă, Soiledis – Rodriguez, Ongenda, Oaidă (87 Enriko) – Golofca, Roman (70 Brekalo), Chitoşcă (79 Corban).

În urma remizei albe de astăzi, FC Botoşani a rămas cu o singură victorie în şase etape.