EUROGOOOOLLLLL, Botoşani egalează Viitorul printr-un gol de excepţie – VIDEO & FOTOGALERIE

În minutul 57 echipa fanion a judeţului a reuşit să egaleze pentru a doua oară. Ca şi la primul gol al roş-alb-albaştrilor, reuşita i-a aparţinut lui Croitoru, de această dată însă execuţia fiind una de excepţie.

Mijlocaşul a reluat din semifoarfecă o minge care a ajuns la el după o lovitură cu capul ratată a lui Roman, intervenţia lui Buzbuchi dovedindu-se în van. Ca şi la primul gol, optarul nici nu l-a băgat în seamă pe Leo Grozavu, trimiţând inimi spre tribuna cu copertină. Şi în ultima etapă din sezonul precedent, la acel FC Botoşani – Viitorul Constanţa 4 – 4, Croitoru a fost autorul unei duble. Acum, în minutul 61, scorul este 2 – 2. (S.B.,G.E.)

CLICK ŞI VEZI GOLUL LUI CROITORU

[[galerie-foto]]

[[readotherarticle:botosaneanul.ro:43774:Viitorul face 1 – 2 după un contraatac şcoală, Municipalul a amuţit – VIDEO ]]