ACUM FC Botoşani- Steaua II 0-0-la pauză

Cristi Popovici a trimis în teren următorul 11: Dulceanu, Patache, Tincu, Atudorei, Codreanu, Bordeianu, Apostol, Vrabie, Ţigănaşu, Ghiceanu şi Pedrosa. De cealaltă parte Leonard Strizu mizează pe: Lungu, Mustaţă, Iacob, Ninu, Filip, Bejan, Lazăr, A. Ionescu, Năstăsie, Bîtfoi şi Rusu. Min 1: A început partida Pe Stadionul Municipal sunt prezenţi aproximativ 1.500 de spectatori care au venit să îşi susţină favoriţii. Min 7: Ghiceanu este căzut la pămînt, după o accidentare, echipa medicală îi acordă ajutor Min 10: Început de partidă firav, ambele echipe se tatonează reciproc.... Min 16: Ocazie interesantă pentru FC Botoşani, Codreanu a pornit un atac pe partea dreaptă, i-a pasat lui Bordeianu care însă a şutat peste poartă apărată de Lungu Min 21: Atudorei a ieşit de pe teren fiind accidentat, din cîte se pare el acuză dureri mari la un umăr însă va intra din nou pe teren Primul cartonaş galben al partidei îl vede stelistul Ninu Min 27: Şut a lui Ghiceanu pe partea stîngă, mingea trece milimetric pe lîngă poartă spre dezamăgirea publicului spectator Min 29: Lovitură liberă pentru echipa adversă, reţine Dulceanu mingea unui fundaş al steliştilor care a trimis cu capul spre poarta noastră Ambii antrenori au scos cîte trei jucători la încălzire, fotbaliştii de pe teren nu se regăsesc şi leagă destul de greu faze de atac, publicul spectator este tot mai nervos Min 39: Lovitură liberă pentru Steaua II, bate Andrei Ionescu, însă trimite mingea mult prea departe de careu Min 42: Deciziile brigăzii de arbitri nemulţumesc tot mai mult suporterii care protestează din tribune extrem de zgomotos Arbitrul de rezervă arată 1 minut de prelungiri pentru prima parte a acestui meci 0-0 la pauză, jucătorii intră la vestiare, arbitrii au intrat in tunel însoţiţi de huiduielile publicului prezent pe muncipal