FC Botosani - Steaua II 0 - 1 LIVE REPRIZA A DOUA

Picture 1335 (Medium) Începe repriza a doua, arbitrii au fost întîmpinaţi cu un cor de fluierături Min 46 : Încă un jucător de prima ligă la oaspeţi, Ochiroşii i-a luat locul lui Batfoi Min 52 : După ce i-au gratulat pe steliştii mici cu invective, "Ultras Botoşani" şi-a adus aminte şi de vecinii suceveni Min 56 : Ocazie uriaşă, Atudorei a reluat cu capul din preajma careului mic, după o lovitură liberă, dar portarul a respins în corner Min 58 : Catonaş roşu Ninu, după ce a primit al doilea galben Min 60 : Roş-alb-albaştrii atacă în valuri, Steaua îl scoate pe Năstăsie şi îl bagă pe Stegaru Min 61 : Încă o mare ocazie, Pedroza reia cu capul din 7 metri de puţin peste poartă Min 64 : Oaspeţii revin în atac, şut Bejan de la 20 de metri puţin pe lîngă poartă Min 66 : Băieţii lui Cristi Popovici sînt încurajaţi de ex-botoşănenii Acsinte şi Colban, dar şi de faultatul Prisacă. Toţi se manifestă zgomotos la tribuna oficială Min 67 : Atac ca la handbal, pe semicerc al botoşănenilor, care nu reuşesc însă să finalizeze Min 68 : Popovici face prima schimbare, intră Porfireanu, iese Petroza Min 70 : Spectatorii sînt tot mai enervaţi de arbitraj şi protestează deocamdată doar verbal Min 71 : A doua schimbare la FC, iese Apostol faultat, intră Ghiviziu. Petroza salută galeria Min 72 : Moment penibil la oaspeţi. Unui jucător i-a căzut numărul de pe tricou şi cei de ped banca de rezerve încearcă să i-l lipsească cu scoch Min 74 : Şut puternic Tincu de la 30 de metri, dar pe mijloc şi portarul scoate Tincu joacă mijlocaş central, în defensivă locul fiindu-i luat de Ghiviziu Oaspeţii trag de timp Min 77 : La Steaua II intră Mihai în locul lui Rusu, adică un fundaş pentru un atacant Min 79 : Portarul roş-albaştrilor trage vîrtor de timp, centralul nu ia nici o măsură Min 81 : GOL Total împotriva cursului jocului, Ochiroşii deschide scorul, după o combinaţie în careu 0 - 1 Min 82 : Boroştean îi ia locului lui Ţigănaşu Băieţii lui Popovici par picaţi psihic, nu mai au puterea să atace Min 86 : Şut al lui Filip din 16 metri, respinge Dulceanu. Steaua II domină, deşi evoluează cu un om mai puţin Min 89 : FC Botoşani nu reuşeşte să lege nici o acţiune coerentă de atac. De altfel, după gol nu şi-a mai creat nici o fază periculoasă Min 91 : Codreanu şuitează peste din lovitură liberă. Lazăr de la oaspeţi ia galben pentru că iarăşi a rămas fără număr pe tricou. Mai sînt 2 minute de prelungire Min 93 : Fluier final, FC Botoşani pierde ultima partidă a sezonului. Spectatorii îi înjură pe cei de pe banca tehnică a oaspeţilor, arbitrii sînt însoţiţi de un cor de fluierături