Vrei să vezi primul amical al lui FC Botoșani? VIDEO cu meciul împotriva lui Dinamo Kiev

FC Botoșani a disputat prima partidă neoficială din cantonamentul din Austria, în compania formației Dinamo Kiev.

Meciul a început la ora 19:00, ora Austriei și s-a terminat în urmă cu aproximativ 30 de minute cu scorul de 1 – 1. A fost transmis de canalul youtube.com al clubului ucrainean și poate fi urmărit în continuare.

Golul botoșănenilor a fost dat dintr-o lovitură de pedeapsă executată de mijlocașul Gabriel Vașvari, în minutul 60. Adversarii au egalat în minutul 77.

Leo Grozavu a început cu : Iliev – Dimitrov, Plămadă, Mirov, Mușat – Bordeianu, Vașvari, Cabrera, Fulop -  Golofca și Herghelegiu.

Pe parcurs au mai intrat Matulevicius, Cucu, Popovici, Ichim, Avram, Patache, Lorand Fulop, Claudiu Juncănaru.