Voluntari a preluat conducerea, huiduieli pe Municipal: Rușine, rușine! Botoșani – Voluntari 1 – 2

Din minutul 51 al meciului dintre FC Botoșani și FC Voluntari, echipa oaspete se află la conducere prin reușita jucătorului Hrvoje Spahija.

Golul a fost marcat la o fază care nu anunța nimic, după o bâlbâială a apărării centrale. Asta, în ciuda modului promițător în care FC Botoșani a început prima repriză. Imediat după ce Voluntari a marcat, publicul a izbucnit către Cristi Pustai căruia i-a cerut să-l scoată de pe teren pe Quenten Martinus. Lucru și făcut de antrenorul principal de la FC Botoșani, care a făcut o dublă schimbare după ce i-a introdus pe teren pe Ivanovici și Fulop care i-au înlocuit pe Martinus și Popovici. (G.E.)