Umilință și după meci: Botoșaniul nu cred că și-a creat vreo ocazie

Momentele stânjenitoare din FC Botoșani – CSMS Iași 1 – 3 au continuat și după fluierul final. Antrenorul oaspeților a arătat într-un scurt interviu la Dolce Sport că formația gazdă practic nu a existat pe teren.

Ba chiar, în opinia sa, roș-alb-albaștrii au scăpat ieftin.

”Puteam mai mult, se putea și mai bine, dar este bine că am reușit în această seară să câștigăm. Este pentru prima dată când Iașiul câștigă la Botoșani în prima ligă și mă bucur pentru acest lucru. Băieții merită felicitări pentru că, într-adevăr, au făcut o partidă bună, chiar foarte bună. Botoșaniul nu cred că și-a creat vreo ocazie, am controlat jocul încă din primele minute”,

Eugen Neagoe, antrenor CSMS Iași.

În opinia acestuia golurile marcate de echipa pe care o antrenează s-au datorat jocului bun și nu eliminării a doi botoșăneni.

”Știam că Botoșaniul joacă foarte agresiv, foarte dur, le-am tot spus jucătorilor, le-am arătat și la video, la analiză, le-am arătat. Știam că vor începe foarte tare în primele 15 minute, însă băieții cred că merită felicitări fiindcă au avut stăpânire de sine, au fost foarte concentrați și cred că victoria nu s-a pus nici un moment sub semnul întrebării”,

Deocamdată, până la încheierea celorlalte partide din etapa a XX – a, FC Botoșani ocupă tot locul 7 în Liga 1.