Golăneală! Jucătorii își bat joc pe teren după tăierea salariilor: Botoșaniul își sabotează complet meciul VIDEO

Dacă la început a părut doar o coincidență, ceea ce ce s-a întâmplat sâmbătă seară la FC Botoșani – CSMS Iași 1 – 3 confirmă informațiile că roș-alb-albaștrii nu mai vor pur și simplu să joace, protestând față de tăierea salariilor operată într-un moment în care erau pe val.

Au luat roșu aceiași fotbaliști eliminați și la precedentul meci de acasă

Echipa fanion a județului a pierdut din nou doi jucători încă din prima repriză din ”derby de Moldova”.
Andrei Miron a fost eliminat pentru două cartonașe galbene, ambele pentru faulturi făcute asupra lui Bole. Primul galben l-a văzut în minutul 26, în timp ce pe cel de-al doilea l-a primit pentru un fault în careu, făcut 10 minute mai târziu. Faultul făcut de fundașul Botoșaniului a dus la acordarea unei lovituri de la 11 metri, transformată cu siguranță de Cristea.
Cel de-al doilea eliminat de la gazde, Cătălin Golofca, a văzut direct cartonașul roșu, în minutul 39, după ce l-a lovit fără minge pe Sato. Ovidiu Hațegan nu a ezitat și l-a trimis la cabine fără să stea pe gânduri.

”Daaa, e deja prea mult. Golofca este și el eliminat după acest duel cu Sato. Incredibil! În decurs de numai cinci minute Botoșaniul își sabotează complet partida”,