Scandal la porţile stadionului: Intrăm şi noi astăzi?FOTOGALERIE

Ca şi la alte partide disputate pe teren propriu de FC Botoşani în condiţii de vreme favorabilă şi cu puţine minute înainte de debutul confruntării cu Astra Giurgiu sute de oameni se aflau la cele două intrări din Calea Naţională.

Dacă la poarta de lângă vila lui Gheorghe Dănilă se pătrundea pe arenă într-un ritm alert, în schimb la cea dinspre tribuna II se intra foarte, foarte încet. Aceasta întrucât, cu aproximativ 20 de minute înainte de primul fluier, acolo ajunsese galeria, care avea parte de un control corporal foarte amănunţit. În acelaşi timp, oamenii care voiau să intre pe Stadionul Municipal erau ţinuţi în loc până ce terminau de pătruns în arenă toţi membrii „Dark Hooligans”, lucru care a stârnit protestul microbiştilor. „Noi ăştia care am plătit 30 de lei pe bilet ce facem?” „Am dat bani de bilet, intrăm şi noi astăzi?” strigau spectatorii. Jandarmii au fost însă de neînduplecat, explicând că nu pot amesteca membrii galeriei cu ceilalţi spectatori. Biletele la FC Botoşani – Astra Giurgiu au costat 20 – 30 de lei, iar „Dark Hooligans”, care nu plăteşte bilet, are cea mai bună prezenţă din sezonul de primăvară. (S.B.)
[[galerie-foto]]
VEZI ŞI:
 Patronul Astrei cu alai de bodyguarzi la meci: Să ne trăieşti cu cucoane! – FOTOGALERIE
[[banner]]
URMĂREŞTE MECIUL FAZĂ CU FAZĂ:
 ACUM: Meci cu Brad Pitt la centru – FC Botoșani – Astra Giurgiu: LIVE TEXT – 0 - 1, Penalty pentru oaspeți