Noi cu milionarul nostru: Cel mai bogat botoşănean, deghizat în cowboy FOTOGALERIE

Ei cu milionarul lor, noi cu ai noştri… Dacă Astra Giurgiu este încurajată chiar de pe Stadionul Municipal de către patronul lor, Ioan Neculaie, cel mai bogat român, FC Botoşani îl are printre suporteri pe cel mai bogat botoşănean.

Gheorghe Ciubotaru, preşedintele grupului „Electroalfa”, a ajuns pe arenă cu aproximativ un sfert de oră înainte de debutul partidei. Cu pălărie de cowboy şi ochelari de soare şi, în general, cu o ţinută foarte lejeră, antreprenorul a luat loc la una dintre lojele de la tribuna VIP, nu foarte departe de cea ocupată de Ioan Niculae. Preşedintele consiliului de administraţie al FC Botoşani, Valeriu Iftime, care la rândul său face parte din „Top Forbes – cei mai bogaţi români”, a luat loc la loja rezervată de Elsaco. Înainte de asta el s-a întreţinut preţ de câteva minute cu Gheorghe Sorescu, vicepreşedintele Consiliului Judeţean Botoşani. (S.B.)
[[galerie-foto]]
VEZI ŞI:
Patronul Astrei cu alai de bodyguarzi la meci: Să ne trăieşti cu cucoane! – FOTOGALERIE
[[banner]]
URMĂREŞTE FC BOTOŞANI - ASTRA GIURGIU MINUU CU MINUT
ACUM: Meci cu ”Brad Pitt” la centru – Botoșani – Astra: LIVE TEXT –  0 - 1, Penalty pentru oaspeți PAUZĂ