Meciul lui FC Botoşani suspendat din cauza ploii

FC Botoşani joacă în deplasare cu formaţia Viitorul Constanţa. În prima repriză jucătorii de la gruparea locală au deschis scorul prin Florin Acsinte care a primit o pasă de la Dinu Todoran în careul gazdelor şi a reuşit să marcheze pentru 0-1.
În localitatea Ovidiu plouă torenţial motiv pentru care partida a fost suspendată întrucât terenul este inundat cu apă. Jucătorii se află la vestiare şi deocamdată nu pot ieşi pe teren pentru a continua meciul. Se pare că gazdele nu au găsit o soluţie pentru a scoate apa de pe teren. În cazul în care ploaia va continua după ora 13:00 jucătorii vor relua jocul din minutul 46 în decursul zilei de mâine de la ora 11:00. FC Botoşani ar putea câştiga meciul cu 3-0 la masa verde în condiţiile în care ploaia se va opri, iar oficialii de la Viitorul Constanţa nu vor avea ustensilele necesare pentru a scoate apa de pe teren.
CITEŞTE ŞI:
 Ghinion la malul mării : meci întrerupt când Botoşani conducea - AFLĂ când se joacă