Fostul portar al naționalei a izbucnit după ce FC-ul a egalat Dinamo: Nu ai voie să nu câștigi o asemenea partidă

După ce "Câinii Roșii" au condus cu 2-0 în meciul cu FC Botoșani, Florin Prunea a exprimat dezamăgirea față de echipă, subliniind că lipsa de adâncime a lotului a costat-o două puncte vitale.

"Câinii Roșii" au deschis scorul în minutul 28, și-au dublat avantajul în minutul 70 și se părea că vor lua alte trei puncte în acest sezon, pe care l-au început nesperat de bine. Dar nu au reușit să gestioneze rezultatul și moldovenii au marcat în minutele 76, respectiv 85, din penalty.

Florin Prunea (56 de ani) a urmărit partida de pe Arcul de Triumf și s-a arătat dezamăgit de modul în care elevii lui Zeljko Kopic au scăpat printre degete două puncte care se pot dovedi cruciale în lupta pentru play-off, potrivit digisport.ro

După acest meci, Dinamo e pe 3, cu 17 puncte, dar ar fi trecut peste Petrolul în cazul victoriei.

"A doua repriză a fost total diferită față de prima. Botoșani a început foarte bine, a urcat, a împins liniile. Dinamo marchează, face 2-0, dar, din păcate, în această seară s-a văzut subțirimea lotului de la Dinamo.

Nu ai voie să nu câștigi o asemenea partidă după ce conduci cu 2-0. S-a accidentat Sivis, a intrat foarte bine Costin, dar s-a văzut subțirimea băncii de rezervă. O asemenea partidă nu ai cum să o pierzi niciodată dacă ai variante pe banca de rezerve", a declarat Prunea, la Digi Sport Special.