Fiul lui Hagi, gol de senzaţie pe Municipal, Viitorul răstoarnă spectaculos scorul – VIDEO & GALERIE FOTO

În minutul 50 al partidei FC Botoşani – Viitorul Constanţa oaspeţii au preluat conducerea pe tabela de marcaj după un gol al lui Ianis Hagi, fiul fostului mare decar al naţionalei.

Numărul 20 de la oaspeţi a plecat pe contraatac, a pasat în stânga, a reprimit şi a trimis din vole în poartă, fără nici o şansă pentru Lazar. Imediat Gheorghe Hagi a sărit de bucurie şi s-a îmbrăţişat cu ceilalţi membri ai staff-ului tehnic. La rândul său, Ianis s-a dus la tatăl antrenor, care l-a felicitat. Oarecum ciudat, mai mulţi spectatori de la tribuna I l-au aplaudat pe Ianis Hagi, care la scurt timp a luat cartonaş galben, după care a fost înlocuit. FC Botoşani - Viitorul este 2 - 3 în minutul 60 după ce gazdele au condus cu 2 - 0. (G.E.,S.B.)

[[readotherarticle:botosaneanul.ro:42205:Hagi, obscen după ce-a fost aplaudat: Taci în m… m… - FOTOGALERIE ]]

CLICK ŞI VEZI GOLUL LUI IANIS HAGI

[[galerie-foto]]

[[readotherarticle:botosaneanul.ro:42204:2 – 2 Botoşani – Viitorul, FC-ul egalat în şase minute după ce a avut 2 - 0 – VIDEO & FOTOGALERIE ]]