Festival de goluri în al treilea amical pentru FC Botoșani - Hadnagy a reușit dubla în 10 minute! - FOTOGALERIE

Echipa antrenată de Cristi Pustai a jucat în al treilea amical din Antalya  cu formația de primă ligă poloneză Jagielonnia Bialystok. Fotbaliștii botoșăneni s-au impus cu scorul de 3-2, după un meci destul de aprins.

În prima repriză scorul a fost egal, cei de la FC Botoșani au deschis scorul printr-un gol al lui Istvan Fulop, în minutul 28. Polonezii au egalat după un penalty, la sfârșitul primei reprize, prin atacantul Piotr Grzelczak.
În mitanul secund polonezii au preluat conducerea tot datorită unui penalty, executat de Romanczuk, iar după câteva minute aceștia au mai cerut o lovitură de pedeapsă la o intervenție a unui fundaș botoșănean, însă arbitrul a lăsat jocul să continue. Attila Hadnagy a fost cel care i-a făcut fericiți pe moldoveni, după o dublă pe care a reușit-o în doar 10 minute. În ultima partea meciului au existat câteva incidente în cele două tabere din cauza unor intrări mai dure ale jucătorilor.

Echipa mai are programate trei amicale în acest stagiu de pregătire, acestea fiind următoarele:

3 feb -> FC Botosani – Eskisehirspor (Locul 17/18 – Turcia – Liga 1)

5 feb -> FC Botosani – MFK Ružomberok (Locul 8/12 – Slovacia – Liga 1)