FCM Dorohoi, egal în deplasare cupă ce a fost condusă cu 2 – 0

A doua echipă a judeţului a remizat vineri după-amiază, 2 – 2, într-un meci disputat la Piatra Neamţ, cu Ceahlăul II din localitate şi care a contat pentru etapa a VI  - a din Liga III. Rezultatul poate fi considerat unul mulţ

fcm dorohoi liga 3
Echipa secundă de sub Pietricica a deschis scorul prin Crăciunescu în minutul 20 şi l-a majorat prin Stănescu, în minutul 25. Pauza s-a dovedit a fi un sfetnic bun pentru formaţia patronată de Victor Mihalachi, care a punctat prin atacantul Sandu, în minutul 63, după o acţiune personală şi prin fundaşul Cososchi în minutul 80. Pe final, băieţii antrenaţi de Vespazian Colban au trecut pe lângă victorie, Atudorei ratând golul al treilea chiar în minutul 90. În urma acestui rezultat FCM Dorohoi urcă pe locul 4, cu nouă puncte.