FC Botoșani se scufundă, fundașul pe care l-a vândut în Polonia a ajuns să marcheze două goluri pe meci

În timp ce FC Botoșani nu a reușit nicio victorie în noul sezon competițional, un fost jucător al grupării este pe val.

Un fost jucător de la FC Botoșani  a reușit o partidă excelentă, marcând două goluri.

Căpitanul naționalei de tineret, Bogdan Racovițan, a reușit o partidă excelentă pentru Rakow în confruntarea cu formația lui Costel Gâlcă, Radomiak Radom.

Fundașul central a deschis scorul în minutul 3 și a majorat diferența în minutul 61. S-a terminat 3-0 după golul înscris de Yeboah în minutul 82, potrivit hotnews.ro

Pentru Rakow a intrat la pauză și mijlocașul Deian Sorescu.

Bogdan Racovițan a fost vândut de FC Botoșani la Rakow în luna ianuarie a anului 2022.

Gruparea botoșăneană rămâne singura din SuperLigă care nu a reușit nicio victorie în noul sezon, iar criza se adâncește de la un meci la altul.