FC Botoșani s-a impus la limită în primul amical al iernii - FOTOGALERIE

Echipa antrenată de Cristi Pustai a avut programat, astăzi, 28 ianuarie, primul amical al iernii, împotriva echipei FC Bekacsaba 1912. Amicalul din Antalya a început la ora 18:00, iar scorul s-a terminat în favoarea moldovenilor, care au câștigat cu 2-1

Pentru echipa botoșăneană au marcat nou-veniții Carralero în minutul 44 și Matulevicius cinci minute mai tîrziu. Adversarii au redus din diferență prin Lackzo în minutul 51.

Moldovenii mai au programate cinci meciuri amicale în cantonamentul din Antalya. Primul stagiu de pregătire a fost efectuat la Gura Humorului, iar jucătorii au stat acolo până pe 22 ianuarie, după care au avut două zile libere. În Turcia botoșănenii stau la Bellis Deluxe Hotel până pe 10 februarie. Următorul meci de pregătire este împotriva ucrainenilor de la Zorya Lugansk, pe 30 ianuarie.

În amicalele din Antalya  Cristi Pustai încerca să ruleze cât mai mulți dintre jucătorii veniți acum la echipă, cum ar fi Nicolae Mușat, Deivydas Matulevicius, Vlad Bujor sau cei doi spanioli.