FC Botoșani s-a chinuit din nou cu Chiajna și a căzut două locuri în clasament – VIDEO

În prima etapă a play-out – ului Ligii 1 FC Botoșani a întâlnit luni seară Concordia Chiajna pe Stadionul Municipal. Meciul s-a terminat cum a început, adică 0 - 0.

Prima ocazie s-a consemnat în minutul 13, când Fulop a reluat din marginea careului mic peste poartă o minge centrată de Dumitraș.

În minutul 24 Golofca a recuperat mingea în preajma careului advers și a încercat să-l lobeze pe Rîmniceanu, dar portarul Concordiei a respins în corner.

Oaspeții au replicat abia în minutul 53 prin Marc, care a trimis din semifoarfecă puțin pe lângă poartă.

De altfel, oaspeții au fost cei care au terminat meciul în atac, insistând mai mult pentru obținerea victoriei.

La meci au asistat sub 500 de spectatori, semn că microbiștii sunt supărați pe ratarea suspectă a calificării în play-off.

În urma acestui rezultat FC Botoșani cade două locuri în clasamentul Ligii 1, ajungând pe 9.

Liviu Ciobotariu l-a introdus pe Răzvan Oaidă, abia cumpărat de FCSB, tocmai în minutul 86. Antrenorul a mizat pe următorii jucători:

Pap – Dumitraș, Miron, Burcă, Soiledis – Ongenda (7 Buș), Fulop (86 Oaidă), Rodriguez – Golofca, Roman, Fabbrini (83 Karaboue).