FC Botoşani, la un pas de ruşine cu CSMS Iaşi – VIDEO GOLURILE

Temerile pe care antrenorul echipei fanion a judeţului le-a afişat înaintea partidei cu „lanterna roşie” s-au adeverit în mare parte. Roş-alb-albaştrii au obţinut greu un rezultat de egalitate pe terenul ultimei clasate.

CSMS Iaşi – FC Botoşani 2 – 2 a fost scorul primei partide disputate în etapa a XI - a, după ce gazdele au condus de două ori.
În minutul 2, Coşereanu i-a luat fața lui Patache și a trimis în vinclu, învingându-l pe Curileac.

VIDEO GOLUL LUI COŞEREANU

În minutul 28 Martinus, e egalat dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri.

VIDEO GOLUL LUI MARTIUNS

În minutul Onduku a profitat de o greşeală copilărească a apărării roş-alb-albaştrilor, l-a driblat pe Curileac şi a înscris pentru 2 -1

VIDEO GOLUL LUI ONDUKU

În min 77, Codoban, introdus în locul lui Oltean, a egalat dintr-o centrare trimisă de Martinus.
CITEŞTE ŞI:
 Leo cu gândul la meciul de la Iași, cu echipa aproape fără puncte: Poate cel mai dificil meci

VIDEO GOLUL LUI CODOBAN

Spre final ambele formaţii au evoluat în zece jucători după eliminările lui Omduku şi Tincu.