ACUM: FC Botoșani a egalat a doua oară la Iaşi, s-a terminat remiză

În după amiaza zilei de vineri, 17 octombrie 2014, pe stadionul Emil Alexandrescu, din Iași are loc disputa fotbalistică între CSMS Iași şi FC Botoşani, din etapa a XI- a din Liga 1. Antrenorul echipei botoșănene a declarat înainte de meci că este încrezător și că merge la Iași cu gândul de a câștiga.

Ieşenii sunt ultimii în Liga 1, fiind totodată şi singurii care n-au reuşit să câştige vreun meci în acest sezon. Patru remize şi şase înfrîngeri au aceştia în primele 10 etape. FC Botoşani stă mult mai bine. Echipa e pe 7, cu 17 puncte, iar dacă se va impune astăzi ar egala Petrolul în clasament. Jucătorii ambelor echipe au intrat pe teren și poartă tricouri albe cu mesajul ”Say to no rasism”.
Echipele care vor juca pe teren sunt:
CSMS Iasi: Caparco - I. Voicu, Al. Creţu, L. Munteanu, Ţigănaşu - D. Novac, Olah, Al. Ciucur, Cosereanu -  Onduku, Wesley.
FC Botosani: Curileac - Patache, Tincu, Oltean (70 Codoban), Acsinte - Fulop, Vaşvari, Croitoru (54 Ianc) - Roussel, Hadnagy (88 Anghelina), Martinus
.
Min 2: Cosereanu îi ia fața lui Patache și trimite în vinclu, învingându-l pe Curileac.
Min 28- GOOLLL FC Botoșani dat de Martinus, care a a executat o lovitură liberă de la 25 de metri.
Min 45: 1 -1 la pauză
Min 47: FC Botoşani primeşte gol tot în minutul 2 al reprizei, Onduku a profitat de o greşeală a apărării roş-alb-albaştrilor, l-a driblat pe Curileac şi a înscriis pentru 2 -1
Min 77: Introdus în locul lui Oltean, Codoban egalează dintr-o centrare trimisă de Martinus
Min 85: Tincu este eliminat după al doilea cartonaş galben
Min 90 plus 4: Fluier final: CSMS Iaşi - FC Botoşani 2 - 2
[[galerie-foto]]
CITEȘTE:
Leo cu gândul la meciul de la Iași, cu echipa aproape fără puncte: Poate cel mai dificil meci