FC Botoșani obține la limită un punct la Sibiu, după un meci de „luptă surdă” – VIDEO

Gruparea fanion a județului a înscris miraculos pe final de meci și a reușit să obțină un punct din înfruntarea de la Sibiu.

FC Botoșani a jucat în deplasare împotriva celor de la Hermanstadt, meciul fiind programat astăzi de la ora 17:00.

A fost o partidă săracă în ocazii în prima parte, golurile fiind înscrise în repriza a doua.

Prima ocazie a meciului a venit abia în minutul 39 când Balaure a executat un corner direct pe poartă, însă portarul Dican a reținut balonul.

La intrarea la vestiare după cele 45 de minute joc scorul pe tabelă era 0 – 0.

În minutul 49 a fost rândul botoșănenilor să aibă ocazie de gol la poarta sibienilor. Tallo, printr-o acțiune proprie a driblat din scurt și a șutat în diagonală, însă s-a lovit de atenția portarului advers.

Cinci minute mai târziu, Maillat a șutat de la 25 de metri însă din nou, Letica a reținut balonul.

Scorul a fost deschis în minutul 70 prin Opruț care a centrat pe stânga iar Gabi Iancu a deschis scorul.

La FC Botoșani golul egalizator a fost înscris de Camara.

Iată echipele:

Hermannstadt: Letica – Medina, Antoche, Stoica, Opruț – Balaure, Mino, Limaj, C. Popescu – G. Iancu, D. Paraschiv

FC Botoșani: Ducan – Petro,  Mutombo, Pius, Țigănașu -  Ivanov, Dican, Zabou – Dragu, Tallo, Mailat