FC Botoșani învinsă iar de FCSB, după un meci cu două lovituri de pedeapsă – GALERIE FOTO

Deși atât Valeriu Iftime înainte de meci, cât și Marius Croitoru de pe marginea terenului au arătat că-și doresc, în sfârșit victoria în fața celor de la FCSB, scorul final de pe tabela de marcaj i-a contrazis.

Meciul s-a terminat 3 – 1 în favoarea celor de la FCSB care își continuă drumul spre titlu, cu încă trei puncte luate de la Botoșani.

Primul gol a fost înscris în minutul 4 al partidei prin Octavian Popescu care a șutat puternic din careul de 16 metri, iar balonul a fost deviat de Enriko Papa.

Ulterior în minutul 13, FCSB-iștii își majorează avantajul ajutați de Braun care l-a faultat în careu pe Olaru.

Arbitrul dictează penalty, lovitura de pedeapsă este execută cu succes de Moruțan.

Este 2 – 0 pentru FCSB.

Spre finalul primei reprize, Țigănașu a șutat puternic dar portarul oaspeților a respins de pe linia porții. Scorul a rămas neschimbat.

Abia în minutul 28, botoșănenii încep din nou să spere.

Ongenda marchează cu o scăriță în poarta lui Vlad, iar scorul de pe tabelă este 1 – 2.

În repriza a doua, Mihai Roman a încercat să obțină un fault, însă arbitrul i-a arătat cartonaș galben. De altfel, de-a lungul meciului, centralul a băgat în mai multe rânduri mâna în buzunar și a arătat galbene în ambele tabere.

Vine și lovitura de grație pentru FC Botoșani, în minutul 72.

Darius Olaru a căzut în careu după un duel cu Chindriș. Din nou executantul loviturii de pedeapsă a fost Olimpiu Moruțan care a înscris după un șut pe centrul porții.

1 – 3 pe Stadionul Municipal.

Scorul se încăpățânează să rămână neschimbat, după ce Chindriș din patru metri, a șutat peste poartă, spre disperarea coechipierilor săi.