FC Botoșani, egal spectaculos cu Rapidul în Giulești - VIDEO

Rapid București și FC Botoșani s-au întâlnit vineri seara într-un meci care a contat pentru etapa a treia din Superliga României la fotbal. Confruntarea de pe Stadionul Giulești s-a încheiat cu scorul de 2 – 2.

Iată cum s-au marcat golurile:

Arbitrul Andrei Antonie dictează penalty, iar în minutul 14, Dugandzic a marcat de la 11 metri, 1 - 0.

Scorul s-a păstrat până la finalul primei reprize.

În minutul 51, Dican recuperează mingea de la Iulian Cristea și avansează spre poarta lui Moldovan, pasează în partea stângă până la Pinson, care înscrie cu un șut în forță, astfel scorul devine 1 - 1.

În minutul 59, Florescu recuperează un balon de la Cîrjan și avansează spre poartă, șutează cu stângul de la marginea careului și îl învinge pe Moldovan, 1 - 2.

În minutul 82, bucureștenii au egalat tot prin fostul golgeter al roș-alb-albaștrilor, Dugandzic după ce Braun, un alt ex-botoșănean, îi pasează lui Costache, care centrează în fața porții, 2 - 2