FC Botoșani câștigă trei puncte mari, printr-un gol superb marca Fabbrini

FC Botoșani a reușit să învingă Concordia Chiajna, într-un meci care a contat pentru etapa 22 a Ligii 1. Echipa se apropie astfel la 2 puncte de locul 6.

Băieții lui Liviu Ciobotariu au făcut o imagine bună în deplasare. FC Botoșani a dominat clar întreaga partidă.

Până în minutul 72 scorul a fost doar 0-0. Italianul Diego Fabbrini a fost cel care a adus trei puncte, marcând un gol superb.

Lupta a continuat și în minutul 86 FC Botoșani a avut o nouă ocazie de a-și mări avantajul. Ongenda trimite din prima spre Fulop, dar fără succes.

Meciul a fost plin de cartonașe galbene, fiind acordate de către arbitrul, George Găman nu mai puțin de 12.

FC Botoșani abia a început drumul către play-off și se pare că începutul e promițător în sezonul 2019.