FC Botoșani, aproape de marea lovitură în Giulești, a primit gol pe final – VIDEO & FOTOGALERIE

Roș-alb-albaștrii au ajuns la șapte meciuri consecutive fără victorie în Superliga, dar sâmbătă seară au fost aproape de o mare izbândă în Giulești.

După câteva ocazii ale Rapidului, FC Botoșani a deschis scorul în minutul 38 prin Țigănașu, care a trimis cu latul în poartă după o pasă a lui Boli.

Gazdele au atacat în valuri după pauză și au obținut egalarea abia în minutul 83, când Morais a recuperat un balon și a șutat de la mare distanță.

Pap l-a blocat perfect pe Emmers în minutul 90 și partida s-a terminat la egalitate, Rapid București – FC Botoșani 1 – 1.

În urma acestui rezultat, până la disputarea celorlalte confruntări din cadrul etapei a XIII – a, FC Botoșani ocupă locul 13 din 16 echipe.