EXPLOZIE pe Municipal, 5.000 de oameni scoşi din minţi de arbitri şi de… Burcă – VIDEO & FOTOGALERIE

În minutul 30 al meciului FC Botoşani – CFR Cluj din prima etapă a noului sezon de Liga 1 cei 5.000 de spectatori prezenţi pe Stadionul Municipal au sărit în picioare.

Golofca a prins un şut fenomenal de la distanţă, iar Vâtcă a respins cu un efort extraordinar în corner. Când s-a executat lovitura izbucnit scandalul.

Botoşănenii au cerut penalty, la fel şi publicul care s-a înfierbântat şi a început să urle: Hoţii! Hoţii!

Au urmat parlamentări, dar centralul Marcel Bîrsan din Bucureşti a rămas de neclintit şi a acordat doar corner.

A fost bătut de Buş la colţul lung, acolo unde Burcă s-a înălţat magistral şi a trimis imparabil în poartă, făcând inutil plonjonul disperat al lui Vâtcă.

Este 1 – 1 în minutul 36, după ce în minutul 9 clujenii au deschis scorul prin Hoban.