Dorohoiul, egal in extremis la Paşcani

Restart în liga a treia de fotbal. FCM Dorohoi revine acasă cu un singur punct obţinut din partida disputată în deplasare cu echipa Kosarom Paşcani care ocupă locul cinci în clasamentul diviziei a treia.

Meciul a avut loc de la ora 15:00 şi s-a terminat cu scor final 2 – 2. Această partidă a fost prima disputată de elevii lui Vespazian Colban după pauza competiţională de iarnă.
Gazdele au deschis scorul în minutul 28 al partidei prin Neamţu şi şi-au mărit avantajul în repriza a doua, în minutul 55 când acesta a făcut dubla. Dorohoienii s-ar fi întors acasă înfrânţi dacă nu ar fi fost execuţia lui Eduard Sandu care a înscris în poarta adversarilor în minutul 82 în urma unei lovituri de pedeapsă acordată de arbitrul central.
Golul egalizator a fost marcat de unica achiziţie din pauza competiţională a echipei de pe Stadionul 1 Mai, atacantul Alexandru Marin, trei minute mai târziu.
Etapa viitoare, adică vineri, echipa din cel de-al doilea municipiu al judeţului va întâlni pe teren propriu formaţia Ceahlăul II Piatra Neamţ, cu începere de la ora 15:00. (G.E.)
CITEŞTE:
 FCM Dorohoi învinsă categoric după ce a deschis scorul, dar face iarna pe locul 1