Dorohoiul a pierdut în deplasare, dar a rămas pe 2

Cea de-a doua echipă a județului a pierdut vineri la limită, 0 – 1, meciul disputat în deplasare cu Petrotub Roman. Unicul gol al partidei a fost marcat de Ghidarcia în minutul 65.
FCM Dorohoi a pierdut la Roman În ciuda acestei înfrângeri FCM Dorohoi și-a păstrat locul al doilea în clasamentul Seriei I din Liga III deoarece ocupanta locul al treilea, CSM Moinești, a pierdut surprinzător pe teren propriu. În schimb, băieții pregătiți de Vespazian Colban s-au depărtat de locul I, care aduce promovarea și de care se află la o distanță de nouă puncte, lider fiind SC Bacău.

Young Stars Panciu - Ceahlăul II    0-3
Echipa gazdă s-a retras şi pierde meciurile returului la “masa verde”.

Dacă nu puteţi ajunge la Stadionul Municipal din Botoșani, sâmbătă de la 11:00 staţi pe Botoşăneanul şi vedeţi în timp real poze şi relatări minut cu minut de la FC Botoşani - Săgeata Năvodari.