S-au dezlănțuit: Cum a sărbătorit FC Botoșani victoria cu Dinamo - VIDEO

Dinamo - FC Botoșani s-a terminat, duminică seara, cu scorul 1-2.

„Strigă FC Botoșani”, s-a auzit în vestiarul moldovenilor din Ștefan cel Mare.

Moldovenii au un nou sezon solid în Liga 1. După 9 etape, FC Botoșani ocupă locul secund, cu 20 de puncte, clasându-se peste formații importante, ca FCSB sau Universitatea Craiova.

Chiar în vestiar, jucătorii lui Croitoru s-au descătușat la finalul victoriei lui Dinamo.

”Meci dificil, Dinamo ne-a presat, chiar foarte mult. Dacă ne luptăm la titlu? Toată lumea se gândește la asta, dar o luăm meci cu meci și vedem la finalul campionatului. După ce-am marcat al doilea gol, am făcut pasul înapoi prea mult și am suferit pe final”,

Hervin Ongenda, mijlocaș FC Botoșani

În minutul 36, la scorul de 2-0 pentru FC Botoșani, nocturna de pe stadionul Dinamo s-a stins! Partida a fost întreruptă temporar. După aproximativ 10 minute, nocturna și-a revenit și meciul a continuat, scrie gsp.ro. În cazul în care nocturna mai ceda o dată, Dinamo ar fi pierdut meciul la „masa verde”.