Ce ghinion! Golofca a marcat primul gol pentru FCSB, însă apoi...

La al doilea meci în tricoul roș-albastru, Cătălin Golofca a înscris primul său gol pentru FCSB în minutul 72 al partidei cu Astra, la scorul de 1- 1.

Brigada condusă de Adrian Cojocaru a anulat însă reuşita pentru un presupus ofsaid.

Jucătorii FCSB nu au protestat la semnalizarea tuşierului Vladimir Urzică, însă reluările au arătat că golul ar fi trebuit validat.

În momentul pasei lui Achim, trei stelişti - De Amorim, Florin Tănase şi Gnohere -  se aflau se aflau în spatele liniei de fundaşi, însă Golofca era scos din ofsaid de cel puţin un jucător.

Fostul atacant de bandă al FC Botoșani a fost introdus pe teren în minutul 10, în locul lui Texeira și a primit din nou, alături de doi coechipieri, cea mai slabă notă, 4, de la Gazeta Sporturilor.