Cât ghinion! FC Botoșani a pierdut la limită în Copou cu bară în minutul 90 - VIDEO

Echipa fanion a județului a pierdut dramatic ”derby de Moldova” după ce în ultimele două minute din timpul regulamentar de joc a avut doua ocazii rarisime prin Cătălin Golofca.

CSMS Iași - FC Botoșani s-a terminat 2 - 1. Gazdele au avut o prima repriză foarte bună, antrenorul oaspeților a replicat cu o dublă schimbare la pauză și fața jocului a fost cu totul altul, însă bara s-a opus în minutul 90 egalării.

Min 4:
Ștefănescu, pe devierea lui Țigănașu, i-a luat fața lui Burcă, a trecut de acesta, a intrat în careu, după care a finalizat cu exteriorul piciorului drept, chiar dacă Vașvari a încercat să-l contreze.

Min 26:
Bosoi a marcat primul său gol al sezonului, cu o lovitură de cap pe colțul scurt, din centrarea din corner a lui Țigănașu.

Min 57:
Golofca a preluat pe piept, în careul gazdelor, după care a reluat în dreapta lui Grahovac, deși a alunecat în momentul șutului

Min 89:
Același Golofca a avut șansa de a egala, dar Grahovac a deviat miraculos, lovitura de cap trimis pe vinclul de la colțul scurt

Min 90:
Tot Golofca a reluat din interiorul careului, cu o boltă, Grahovac era învins, dar gazdele au avut șansă pentru că mingea a lovit bara din dreapta porții.

Leo Grozavu a mizat pe următorii jucători:
Cobrea - Ungurușan, Burcă, Cucu (69 Buș), Popovici - Vașvari, Bordeianu (46 Endrick), Fulop (46 Miron) - Roman, Kuku, Golofca.

Meciul a contat pentru etapa a V -a din play-out, iar roș-alb-albaștrii rămân pe 3 din opt echipe.