Botoşani – egal cu Viitorul, FC fără înfrângere în Liga I după şapte etape

Viitorul Voluntari şi FC Botoşani au terminat la egalitate 0 – 0, într-un meci care a contat pentru etapa a VII – a din Liga I. Viitorul a început mai bine şi a fost la cârma jocului în prima treime a partidei, când Curileac a intervenit providenţial de mai multe ori, iar Acsinte a scos de pe linia porţii.
Viitorul Voluntari FC Botosani 0 0

Ultimul sfert de oră din prima repriză a aparţinut botoşănenilor, care au avut o ocazie, prin Hadnagy, care a reluat din vole peste poartă.
În repriza a doua, pe măsura trecerii timpului gazdele au dominat tot mai intens, schimbările ofensive ale antrenorului botoşănenilor neavând darul de a modifica în vreun fel cursul jocului.
FC Botoşani a avut o răbufnire de orgoliu în minutul 85, când la aceeaşi fază a trimis de două ore spre poartă, odată mingea lovind, culmea, un botoşănean, pe nou introdusul Tănasă, iar apoi fiind deviat în corner un şut al lui Vaşvari.
[[banner]]
Cristi Popovici a mizat pe:  Curileac - Patache, Ursu (61 Fulop), Dinu, Acsinte  -  Vaşvari, Tincu, Croitoru, Codoban  (78 Matei) – Cîrjan (66 Tănasă), Hadnagy.
Şi în această deplasare roş-alb-albaştrii au fost însoţiţi de galerie, Dark Hooligans având în jur de 20 de oameni în peluză.
După şapte etape FC Botoşani a rămas neînvinsă, a ajuns la 15 puncte şi ocupă locul al treilea. Etapa viitoare va întâlni Steaua Bucureşti, duminică pe Stadionul Municipal.