ACUM : Pauză Viitorul – Botoşani, primul meci afară fără gol pentru FC după 45 de minute

Viitorul Voluntari şi FC Botoşani se află la egalitate, 0 – 0, după 45 de minute. Gazdele au dominat prima jumătate de oră, când şi-au creat câteva mari ocazii de gol, însă Curileac s-a aflat la post, iar când nu a mai putut face el nimic, a scos Acsinte de pe linia porţii.
Viitorul Constanta FC Botosani
În ultimul sfert de oră botoşănenii au echilibrat partida, s-a jucat mai mult în jumătatea gazdelor, Hadnagy remarcându-se cu un vole din careu, trecut însă peste poartă.
Cristi Popovici a început cu următorul 11 :  Curileac - Patache, Ursu, Dinu, Acsinte  -  Vaşvari, Tincu, Croitoru, Codoban - Cîrjan, Hadnagy. La partidă asistă şi „Dark Hooligans”, galeria roş-alb-albaştrilor având aproxmativ 20 de oameni în peluza din spatele porţii lui Curileac. FC Botoşani are nevoie de o victorie pentru a rămâne pe primul loc şi după etapa a VII – a şi a primi Steaua Bucureşti din postura de lider.
Viitorul Voluntari - FC Botoşani se joacă la Chiajna, pe stadionul Concordiei.
Min 75 : Scorul este în continuare 0 - 0, gazdele presează tot mai puternic.
Min 90 plus 3 : Viitorul - FC Botoşani, scor final 0 - 0.