Antrenorul sibienilor după înfrângerea cu FC Botoșani: Retrogradăm chiar dacă vin Guardiola, Mourinho sau mama

FC Botoșani s-a impus dramatic în fața lui Hermannstadt, scor 1-0, grație unui gol marcat de Diego Fabbrini în minutul 90+3.

Vasile Miriuță, antrenorul celor de la Hermannstadt, a vorbit despre înfrângere și despre faptul că în returul play-out-ului, echipa sa va juca la Sibiu, pe stadionul propriu.

„Am pierdut după un gol marcat în minutul 90+3. Am văzut faza penalty-ului de 10 ori. Domnul Colțescu s-a înșelat. Nici vorbă de penalty. În acest meci s-a văzut ce înseamnă publicul. Fanii i-au împins pe adversari peste noi în ultimele 15-20 de minute.

Nu am ce să le reproșez jucătorilor. Au avut determinare și și-au dorit mult să câștige. Dacă vom avea aceeași atitudine, vom câștiga cu Voluntari. Sper ca meciul cu Voluntari să fie ultimul care-l jucăm pe alt stadion și ca în returul play-out-ului să jucăm la Sibiu meciurile de pe teren propriu. Dacă nu, vom retrograda. Pot să vină Guardiola, Mourinho sau mama, dacă jucăm acasă, cu 5.000 de sibieni în spate, nu ne bate nimeni în cele 4 meciuri din retur”, a declarat, citat de Gsp,  Vasile Miriuță