Antrenorul lui Sepsi a venit cu translator şi a dat declaraţii în maghiară după eşecul cu Botoşaniul – VIDEO

După meciul pierdut de Sepsi, scor 0-2 în faţa lui FC Botoşani, antrenorul interimar al grupării din Sfântu Gheorghe a venit la microfonul Telekom Sport 1 şi a felicitat prestaţia moldovenilor.

Şandor Nagy a avut nevoie de un translator, întrucât nu înţelege limba română.

”Doresc să felicit echipa Botoşaniului. Le mulţumin suporterilor, că au stat lângă noi pe vremea asta. Pe finalul reprizei a fost acel penalty stupid, dar corect acordat. Încercăm să facem tot posibilul să ieşim din această pasă neagră. Avem mare încredere în suporterii noştrii, au fost alături de noi, însă nu într-un număr mare, poate că şi rezultatele i-a îndepărtat de la stadion. Nu vrem să ne ducem în excursie la Viitorul, vrem să luăm măcar un punct”, a declarat antrenorul interimar al lui Sepsi, Şandor Nagy la Telekom Sport 1.

”Am avut ocazii în prima repriză, însă nu am reuşit să marcăm. Am primit acel penalty şi asta a fost, acolo s-a jucat meciul. În a doua repriză nu ne-a ajutat nici vremea! După golul doi n-am tăiat, apoi a început ninsoarea. Asta e, punem capul în pământ şi mergem mai departe. Noi am ajuns în această situaţie, noi trebuie să ieşim din ea”. a declarat Istvan Fulop. (Sursa: Telekomsport)