Antrenorul lui Dinamo, dărâmat după înfrângerea dramatică: Nu am mai trăit o asemenea experiență în viața mea

Zeljko Kopic, antrenorul Dinamo București și-a găsit cu greu cuvintele după meciul cu FC Botoșani (2-1).

Gabriel de Moura (autogol, minutul 13) și Sebastian Mailat (minutul 90+1) au adus victoria moldovenilor, în timp ce pentru ”Câini” a marcat Astrit Slemani (minutul 45+2).

La finalul partidei, Zeljko Kopic și-a găsit cu greu cuvintele, însă s-a ferit să-și critice jucătorii.

Tehnicianul croat ”a sunat” adunarea și a anunțat că echipa trebuie să-și revină pentru meciul cu Voluntari de vineri, 26 aprilie, informează digisport.ro.

Zeljko Kopic, antrenorul Dinamo București

”Am pierdut meciul în ultimul minut. Nu am mai trăit o asemenea experiență în viața mea, pentru mine este greu să spun ceva. Dacă vorbesc despre a doua repriză, jucătorii s-au luptat, ne-am apărat foarte bine și cred că Botoșani nu a avut ocazii mari până la ultimul minut. O să fie foarte greu. În prima repriză am avut multe ocazii, după primul gol primit am început să jucăm mai în față, am avut penalty, am marcat, dar e greu. Trebuie să ne revenim și să jucăm vineri cu Voluntari cu tot ce avem. Când primești asemenea gol e greu să explici”

Clasamentul play-out-ului SuperLigii arată că Dinamo București se află acum pe locul 9, cu 20 de puncte.