ACUM : FC Botoşani conduce la Mediaş cu 15 minute înainte de final

Început neaşteptat de bun pentru FC Botoşani în meciul din deplasare cu Gaz Metan Mediaş. Vârful Cârjan a deschis scorul în minutul 15, după o incursiune frontală.
Gaz Metan FC Botosani gol Carjan
Aceasta a fost angajat în colţul careului mare, şi-a făcut mingea cu exteriorul, pe dreptul, a intrat în suprafaţa de pedeapsă şi a reluat la colţul lung, fără speranţe pentru Pleşca. Golul a venit după ce în minutul 8 Cristi Popovici a fost nevoit să îl înlocuiască pe Fulop, victima unei intrări violente, cu Codoban. Antrenorul roş-alb-albaştrilor a început cu: Curileac – Patache, Ursu, Tincu, Acsinte – Fulop (8 Codoban), Vaşvari, Croitoru, Vraciu – Hadnagy, Cârjan.
UPDATE:
Gaz Metan Mediaş - FC Botoşani 0 - 1 la pauză după un joc avântat şi curajos al botoşănenilor, care au marcat la singura mare ocazie, în timp ce gazdele nu au avut nici o mare oportunitate de a înscrie.
UPDATE 2:
Gaz Metan Mediaş a egalat prin Llulaku în minutul 52, care a îndeplinit o formalitate, împingând din careul mic o minge în poartă, după o pasă pe 6 metri care a depăşit întreaga apărare a botoşănenilor.
UPDATE 3:
Hadnagy a marcat în minutul 74 după o degajare a lui Curileac şi o prelungire cu capul a lui Cârjan