A explodat pub-ul! Atmosferă ca pe stadion la meciul României, de la imn la gol – VIDEO & GALERIE FOTO

Cel mai mare pub din Botoșani s-a umplut iar până la refuz la meciul naționalei de fotbal. În jur de 200 de microbiști au urmărit miercuri din incinta clubului și de pe terasă partida România – Elveția 1 – 1.

Lovitura de la 11 metri acordată tricolorilor și golul înscris de Bogdan Stancu a produs o explozie de ovații, strigăte, chiuituri la Grand Irish Pub, în timp ce reușita reprezentativei Țării Cantoanelor a generat o tăcere generală.
Înainte de toate acestea însă, înaintea meciului mai mulți botoșăneni au intonat ”Deșteaptă-te române”. Nu au lipsit steagurile, goarnele, scandările ca pe stadion, înjurăturile și blestemele altele din aceeași gamă.
Atmosfera a devenit cu adevărat... îngrămădită în repriza a doua, când la Botoșani s-a dezlănțuit furtuna, iar zecile de micorbiști care urmăreau meciul pe terasă au trebuit să își găsească locuri înăuntru.
Furtuna a lăsat pub-ul și fără meci pentru două-trei minute, însă problema s-a remediat prin trecerea pe alt furnizor de servicii de cablu TV.