Victorie cu scîntei la fileu - GALERIE FOTO

Deşi jucătoarele din capitală nu le-au pus mari probleme, au cîştigat cu 3 – 0 şi au fost conduse doar pentru cîteva minute în setul al treilea, victoria fetelor de la Pro Volei a fost contestată de antrenorul oaspeţilor (foto dreapta). În timpul meciului aceasta a reproşat atît arbitrilor, cît şi tehnicienilor formaţiei botoşănene, în mai multe rînduri, unele decizii. „Dacă ăsta e volei ...”, i-a spus el la finalul partidei antrenorului gazdelor. Imediat după încheierea meciului a evitat însă să comenteze acuzaţiile aduse pe parcursul. „Nu am nimic să reproşez arbitrilor. Aşa mă manifest eu în timpul meciurilor”, a afirmat tehnicianul de la CSM Bucureşti. De cealaltă parte, Aurel Ioniţă a făcut o declaraţie cu subînţelesuri : „Antrenorul celor de la Bucureşti nu trebuie să fie supărat. Şi eu am protestat la Bucureşti când am luat şi cartonaş galben. Ne va aştepta o zi grea sâmbăta viitoare la Bucureşti”.