Pustai după ce a pierdut victoria în minutul 92: Nu sunt supărat, am câștigat un punct în deplasare

Înaintea partidei afirma că în play-out esențial este ca echipele să nu piardă și nu și-a schimbat opinia nici după ce echipa pe care o pregătește a fost egalată în prelungiri.

FC Voluntari – FC Botoșani s-a terminat 1 – 1, după ce oaspeții au avut victoria în mână, însă au fost egalați la o fază confuză din minutul 92, după ce cu puțin timp înainte Fulop a ratat o ocazie uriașă, într-o situație de unu la unu cu portarul.
”Nu sunt supărat pe nimeni, de ce să fiu supărat? Am câștigat un punct în deplasare”, a afirmat Cristi Pustai, care a adăugat că, ”până la urmă ne mulțumim și cu acest egal”.
Tehnicianul moldovenilor a arătat că l-a lăsat acasă pe Martinus deoarece era ușor accidentat, dar și pentru că a preferat un modul de joc fără extreme clasice.
”Am condus, am primit un gol foarte, foarte ușor și până la urmă golurile se primesc pe greșeli, ăsta e fotbalul. Până la urmă sper să se întoarcă ghinionul. Rezultatul de pe tabelă este însă totdeauna cel echitabil”, a mai declarat Cristi Pustai.

În opinia acestuia lamentările nu își au rostul după ce meciul s-a încheiat și nu se mai poate modifica rezultatul.
Etapa viitoare FC Botoșani va evolua pe teren propriu în compania formației Concordia Chiajna. (S.B.)