FC Botoșani remizează în deplasare cu Voluntari, scor 1-1 - Ilfovenii au egalat în ultimul minut

Botoșănenii joacă de la ora 18:00, în deplasare, cu FC Voluntari, echipa antrenată de Ionel Ganea. Meciul contează pentru etapa a 2 a din play-out, prima în deplasare pentru formația lui Cristi Pustai.

Livetext:

Minutul 90:  Bălan trimite în poarta lui Pleșca după o învălmășeală în careul moldovenilor

Este nimeni altul decât atacantul care a înscris golul egalizator și în meciul din sezonul regulat

Minutul 80: Istvan Fulop trimite foarte puțin pe lângă poartă după ce trimite mingea pe lângă Balauru.

Minutul 74:  Radoslav Dimitrov se accidentează și este înlocuit de  către  Florin Plămadă.

Minutul 67: Tudorie șutează din unghi, însă mingea trece pe lângă poarta botoșănenilor.

Minutul 54: Ilfovenii sunt aproape de egalare după ce Tudorie reia spre poartă, însă Pleșca este la post și respinde. Bordeianu trimite mingea în corner.

Minutul 50: Mihai Roman primește o pasă foarte bună de la Carralero șideschide scorul după o lovitură de cap!

Este pauză în meciul dintre FC Voluntari și FC Botoșani.  Ambele echipe au avut șanse de a deschide scorul, iar Bordeianu a avut cele mai mari șanse la echipa botoșăneană, în timp ce Pleșca s-a descurcat foarte bine în poartă.

Minutul 44: Iorga încearcă să-l lobeze pe Pleșca din interiorul careului, după o pasa a lui Kone. Portarul botoșănenilor reușește să devieze mingea în corner

Minutul 42: Bordeianu plasează un șut pe spațiul porții lui Balauru, care deviază mingea în corner.

Minutul 29: Bordeianu trimite un șut puternic din afara careului care șterge vinclul porții lui Balauru

Minutul 16: Barna și Kone se joacă cu apărarea botoșănenilor, iar ultimul finalizează acțiunea celor de la Voluntari cu un șut oprit de Pleșca.

Minutul 12 - Rus scapă singur cu Pleșca, însă jucătorul ilfovenilor nu reușește să devieze mingea spre poarta botoșănenilor

Minutul 1 -Arbitrul a fluierat începutul meciului

Meciul se joacă tot pe arena din șoseaua Ștefan cel Mare, deși inițial se anunțase că partida se va disputa pe stadionul “Anghel Iordănescu”.

Cristi Pustai va conta în acest meci pe următorul 11:
Pleșca - Dimitrov, Miron, Ngadeu, Musat – Bordeianu, Vașvari, Cabrera, Cucu, Carralero – Roman

Pe de cealaltă parte, tehnicianul ilfovenilor va alinia următoarea echipă:

Balauru- Rus, Țîru, Novakovic, Barna-  Maftei, Moke, Kone, Achim, Iorga – Tudorie

De precizat este absența din tabăra moldovenilor a lui Quenten Martinus, care nu a fost inclus în lotul de 18 jucători.

FC Botoșani a câștigat primul meci din play-out cu 1-0 împotriva celor de la Petrolul Ploiești, în timp ce FC Voluntari a pierdut cu 3-0 la Craiova.