Portarul FC-ului, parada sezonului în Liga 1!? VIDEO a lăsat mască și comentatorii

Elevii lui Dan Alexa au început foarte bine partida din Moldova și au fost aproape de deschiderea scorului chiar din minutul 3, însă s-a opus Cobrea, intervenția portarului botoșănean fiind catalogată de Digi Sport drept una dintre candidatele la ”parada sezonului în Liga 1”.

Feussi, care s-a trezit titular cu doar câteva minute înainte de start, din cauza faptului că Dan Popescu s-a accidentat la încălzire, a vrut să profite de ocazie și i-a dat o pasă foarte bună pe dreapta lui Grădinaru.

Ex-stelistul a preluat, a înaintat, după care a centrat foarte bine în fața porții, acolo unde se afla Serediuc. Acesta din urmă a lovit bine balonul, numai că Alberto Cobrea (26 de ani), cu un reflex absolut senzațional, a deviat în corner.

După această fază, lui Serediuc nu i-a venit să creadă cum mingea n-a intrat în plasă, fiind uluit de mâna salvatoare a lui Cobrea.

FC Botoșani - Concordia Chiajna s-a terminat 1 - 1 pe Stadionul Municipal într-un meci din etapa a VI -a a play-out - ului din Liga 1.

Alberto Cobrea a fost adus în iarnă de la Dinamo București. În trecut mai evoluase la CS Mioveni, Petrolul Ploieşti și Concordia Chiajna.