Popovici : Ce ne-a lipsit azi?…Un gol!

La finalul partidei de sîmbătă cu Gloria Buzău Cristi Popovici s-a arătat destul de dezamăgit de remiza înregistrată însă este de părere că, din punctul său de vedere echipa a luptat pentru schimbarea scorului de pe tabela de marcaj.
Ne-a lipsit un gol, în rest eu zic că am avut o dominare în marea majoritate a timpului, nu am găsit soluţia să desfacem apărarea asta ermetică a Buzăului, ba chiar pe două contraatacuri puteam să o păţim şi mai rău”, a afirmat Cristi Popovici. Tehnicianul a mai afirmat că, nu ar avea motive să emită pretenţii mai mari jucătorilor în condiţiile în care aceştia sunt din punct de vedere valoric pentru liga secundă, iar în lot nu există nici un fotbalist care să se evidenţieze mai mult din acest punct de vedere. Din contră, în momentul în care a fost întrebat de jurnalişti de ce echipa a avut o evoluţie atît de proastă, Cristi Popovici a afirmat că, din punctul său de vedere, dăruirea pe teren s-a văzut.

"Nu am putut să fim periculoşi"

Ce au jucat azi? Eu am văzut şi ocazii de gol, ratări, am văzut linii, alergătură, centrări, presiune pe careul advers, ce să văd altceva într-un meci de fotbal? Puteţi spune orice, eu zic ce am văzut eu. Nu am reuşit să marcăm din prima repriză că pînă acum la pauză deja aveam avantaj, ne asigura o linişte, aşa a intervenit eu ştiu şi presiunea asta cu trecerea timpului şi într-adevăr realizări multe nu am avut la nivel individual, am ajuns în situaţia de a centra tot timpul, iar jucătorii adverşi reuşeau să respingă, de aici e clar că nu am putut să fim periculoşi, pentru că dacă vedeam patru, cinci ocazii clare nu mai era 0-0, era clar cîştigam”, a mai spus Popovici. Tehnicianul grupării locale susţine că şi în actualele condiţii obiectul pe care şi l-a propus la începutul acestui sezon competiţional, respectiv o poziţie pe locurile 3-6, a fost atins şi nu are ce reproşa jucătorilor.