Meci nebun pe Municipal! FC Botoșani pierde cu Dinamo, cinci goluri și o eliminare cum rar se poate vedea - VIDEO

FC Botoșani nu a reușit să învingă pe Dinamo într-un meci ce a contat pentru etapa a opta a din play-out.

Meci de luptă

Partida a avut loc pe Stadionul Municipal începând cu ora 20:30. Dinamo a deschis scorul în minutul șapte prin Balthazar Pierret. Contrar așteptărilor, jucătorii lui Dusan Uhrin au pus presiune pe poarta lui Pap.

De partea cealaltă, echipa fanion a județului a reușit să egaleze în minutul 31 prin Jaja. „Câinii roșii” nu au cedat, iar în minutul 44 același Pierret marchează din nou. Eroul lui Dinamo s-a accidentat și a primit îngrijiri în afara terenului.

„Înger și demon”

Mai apoi comite o gafă cum rar se poate vedea și primește al doilea cartonaș galben fiindcă a reintrat pe teren fără permisiunea arbitrului. Așadar, Dinamo începe cea de-a doua repriză în zece oameni.

În aceste condiții, FC Botoșani începe excelent repriza secundă și egalează în minutul 54 prin Mihai Alexandru Roman.

În minutul 68, dinamoviștii dau însă lovitura pe contraatac deși sunt în inferioritate numerică. Geani Crețu marchează în poarta lui Pap care nu a făcut un meci prea grozav.

Jucătorii lui Marius Croitoru nu reușesc să egaleze. Un alt jucător de la Dinamo, Grădinaru, primește cartonașul roșu, după ce se fluieră finalul partidei .