Meci de infarct la Dorohoi: Victorie într-o întâlnire cu opt goluri

FCM Dorohoi s-a impus în faţa formaţiei Petrotub Roman într-un meci disputat pe teren propriu care s-a finalizat cu scorul de 5 – 3. Partida a fost una dezlănţuită cu o pleiadă de goluri care au făcut deliciul suporterilor prezenţi pe Stadionul 1 Mai din Dorohoi.
Scorul a fost deschis de oaspeţi încă din secunda 30 de joc prin Tabacariu care a intrat în careu şi a marcat din 12 metri. Şapte minute mai târziu echipa adversă îşi măreşte avantajul cu un nou gol, apogeul fiind însă atins în minutul 32 când Vulpe a trimis un şut pe poartă iar Roheţki a scăpat balonul în poartă. Scorul de pe tabelă a devenit 0 – 3 însă la cu puţine momente de fluierul primei reprize dorohoienii îşi revin prin Edy Sandu care a înscris din doi metri după o centrare în careu iar Mihai Bordeianu din lovitură liberă de la 23 de metri. Scorul de la pauză a fost de 2 – 3. Partea secundă a fost controlată aproape în totalitate de gazdele care au obţinut cele trei puncte puse în joc prin Grumezescu care a făcut o dublă înscriind cu capul din 8 metri în minutul 87, respectiv 93 când a scăpat pe contraatac şi a marcat pe lângă portar. FCM Dorohoi – Petrotub Roman scor final 5 – 3. Prin victoria din această etapă FCM Dorohoi a urcat pe locul trei în clasament cu 16 puncte adunate după CSM Moineşti (17 puncte) şi CS Bacău (19 puncte).